انرژی های خورشیدی پیشگامان

درباره ما

انرژی خورشیدی عظیم ترین منبع انرژی در جهان است. این انرژی پاک، ارزان و بی پایان بوده و در بیشتر مناطق کره زمین قابل استحصال می باشد. محدودیت منابع فسیلی و پیامدهای حاصل از تغییرات زیست محیطی و آب و هوای جهانی، فرصت های مناسبی را برای رقابت انرژی خورشیدی با انرژی های فسیلی خصوصا در کشورهایی با پتانسیل بالای تابش ایجاد نموده است.
کشور ایران در منطقه‌ای واقع شده که به لحاظ دریافت انرژی خورشیدی در بین نقاط جهان در بالاترین رده‌ها قرار دارد. میزان تابش خورشیدی در ایران بین ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ کیلووات ساعت بر مترمربع در سال تخمین زده شده است که البته بالاتر از میزان متوسط جهانی است. در ایران به طور متوسط سالیانه بیش از ۲۸۰ روز آفتابی گزارش شده است که بسیار قابل توجه است و این میزان در استان یزد به ۳۳۰ روز آفتابی می رسد.
گروه تعاونی پیشگامان در راستای نیل به رسالت های اجتماعی گروه و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و همچنین بهبود وضعیت محیط زیست استان با تاسیس شرکت تعاونی تولید و توزیع انرژی های خورشیدی پیشگامان کویر به عرصه استفاده از انرژی های تجدید پذیر ورود پیدا کرده است.
شرکت تعاونی انرژی های خورشیدی پیشگامان با شماره ثبت ۱۶۶۸۵ یزد در فاز اول اقدام به احداث هزار نیروگاه خورشیدی خانگی در استان یزد در قالب تعاونی تامین نیاز نموده است که از اهداف شرکت، احداث ده هزار نیروگاه خورشیدی خانگی در سه سال آتی در سطح کشور می باشد.
از دیگر خدمات شرکت می توان به طراحی، اجرا و پیاده سازی، بهره برداری و پایش در نیروگاه های خورشیدی با توان تولیدی بالا (مگاوات) اشاره کرد.

≈≈≈≈≈≈

چشم انداز شرکت انرژی های خورشیدی پیشگامان:

بزرگترین تعاونی تولید انرژی پاک در کشور با هدف استقلال انرژی در بخش خانگی

 

و در این راستا ماموریت های شرکت انرژی خورشیدی پیشگامان به شرح زیر است:

۱- تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر با هدف استقلال انرژی در بخش مسکونی و تجاری و کاهش اثرات زیست‌محیطی

۲- تامین برق از انرژی­های بالقوه (خورشیدی، بادی، امواج، زیست‌انرژی، برق‌آبی، زمین‌گرمایی) با هدف تامین چرخه انرژی پیوسته و پایدار

۳- پیشرو در عرضه جدیدترین فناوری‌های بهره­وری از انرژی­های تجدیدپذیر و توسعه آنها برای تحت کنترل درآوردن انرژی پاک

۴- توسعه نیروگاه خورشیدی خانگی، ارتقا و تجاری‌سازی استفاده از انرژی خورشیدی برای استقلال در اقصی نقاط کشور

۵- ارائه راهکارهای افزایش بهره­وری سیستم‌های تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر

۶- راه اندازی سامانه پایش هوشمند انرژی سیستم های تولیدی از منابع تجدیدپذیر با هدف تامین امنیت انرژی کشور